Linnamööbli hooldus – termotöödeldud saarepuidust pargipingile

Ilus ja puhas linnaruum on oluline nii meile kui ka kõigile linlastele. Me hoolime, et pargimööbel ja linnamööbel, mis on kasutuseks kõigile oleks alati puhas ja hooldatud. Puitpinnad on välimöbli detailidest kõige vastuvõtlikumad keskkonnateguritele. Keskkonnategurid, mis linnamööblit mõjutavad on päikesest tulenev UV-kiirgus, tuul, vihm, lumi ja kindlasti kasutuskoormus. Linnamööbli hooldus on vajalik, et meie toodete head omadused säiliksid võimalikult kaua.

Meie linnamööbli kollektsiooni kõige populaarsem puit termotöödeldud saar on ilus, kestev ja funktsionaalne lahendus, mis on samas ka keskkonnasõbralik. Termosaare maksimaalse kestvuse saavutamiseks soovitame termotöödeldud saare puidust pargimööblile teha vähemalt kord aastas hooldus puhastuse ja õlituse näol. Kõik puitpinnad peavad kauem vastu ja säilitavad korrektse välimuse, kui neid regulaarselt puhastada ja puiduõliga töödelda.

 

 

 

 

 

Järgnev linnamööbli hooldusjuhend kirjeldab kolme hooldusmeetodit termotöödeldud saarepuidust pargipingile. Sõltuvalt pargipingi seisukorrast soovitame valida kolme erineva hoolduse vahel:

kerge hooldus – pink on olnud õues ületalve, puidu toon on veidi pleekinud,

tavahooldus – 2- 3 aasta vanusele hooldamata pingile,

süvahooldus/renoveerimine pingile, mis on ligi 5 aastat hooldamata.

 

Kuna pargipingi seisukord ei pruugi vastata 100%-lt juhendis kirjeldatule, siis hooldusviisi lõplik valik selgub iga pingi visuaalsel hindamisel.  Juhul, kui on soov hoida puidu algset tooni ja välimust pikki aastaid, soovitame regulaarset kerget hooldust. Kordushoolduse sagedus sõltub pinkide asukohast linnaruumis, kuid keskmiselt võiks see toimuda kord aastas. Soovitame pinke hooldada igal kevadel. Kui seda mitte teha, tuhmub puidu värv ja muutub aja jooksul halliks. Tuhmumist ei loeta kvaliteedi defektiks.

 

Kerge hooldus – mõeldud kuni 12 kuud vanale pargipingile

 

Vajaminev:
  • Pesuvahend (seebivesi või õrnatoimeline puhastusvahend)
  • Voolav vesi
  • Puhastuslapp, hari
  • Osmo õli 010
  • Švamm või Osmo fliisist õlilapp õli pealekandmiseks
Kuidas toimida?

1. Pargipingi puhastus – enne õlitamist tuleb pink puhasta. Puhastuseks sobib õrnatoimeline puhastusvahend. Puhasta pink ning loputa voolava veega.

Lase pargipingil paar tundi kuni 1 päev kuivada (sõltuvalt ilmast).

2. Õlitamine – enne õli pealekandmist tuleb õli purgis kindlasti hoolikalt läbi segada, et kõik ühendid oleksid hästi segunenud. Õli kanda puidu pinnale puhta svammi või fliislapiga. Jälgi kindlasti, et õli ei saaks liiga palju. Üleliigse õli puhul käi puit kuiva lapiga üle, et tulemus oleks ühtlane. Metallpindadele sattunud õli puhasta lapiga kohe. Kuivanud õli metallilt enam maha ei tule.

Lase pargipingil enne kasutust vähemalt 4 tundi kuivada.

 

 

Põhjalik hooldus – 3 aastat hooldamata pargipink

Välimus: tuhmunud, ei ole veel täiesti hall

 

Vajaminev:
   • Survepesur
   • Liivapaber, karedus P120
   • Švamm või Osmo fliisist õlilapp õli pealekandmiseks
   • Osmo õli – 010.
Kuidas toimida?

1. Puhastus – esmalt tuleb pargipingi pind survepesuriga puhastada. Vee temperatuur pesuks peab olema 40-50 kraadi. Survepesu eemaldab hõlpsalt aja jooksul kogunenud mustuse. Lisaks mustusele võtab survepesu ka vana õlikihi maha.

Lase pargipingil paar tundi kuni 1 päev kuivada (sõltuvalt ilmast).

2. Lihvimine – Survepesu tulemusel muutub puidu pind karedaks, seega on soovitatav puitosad kergelt liivapaberiga üle käia. Tugev lihvimine ei ole vajalik. Oluline on pind saada ühtlaselt siledaks, et ka õlitamise tulemus oleks võimalikult ühtlane. Karvane pind imab õli ebaühtlaselt ning tulemus võib jääda laiguline. Sobivaim liivapaberi karedus on P120.

3. Õlitamine – enne õli pealekandmist tuleb õli purgis kindlasti hoolikalt läbi segada, et kõik ühendid oleksid hästi segunenud. Õli kanda puidu pinnale puhta svammi või fliislapiga. Jälgi kindlasti, et õli ei saaks liiga palju. Üleliigse õli puhul käi puit kuiva lapiga üle, et tulemus oleks ühtlane. Metallpindadele sattunud õli puhasta lapiga kohe. Kuivanud õli metallilt enam maha ei tule.

Lase pargipingil enne kasutust vähemalt 4 tundi kuivada.

 

 

Süvahooldus/renoveerimine – ligi 5 aastat vana pargipink

Värvus: hall

 

pargipink, linnamööbli hooldus, linnamööbel, pargimööbel

Vajaminev:
 • Taldlihvija ja liivapaber karedusega P80
 • Švamm või Osmo fliisist õlilapp õli pealekandmiseks
 • Osmo õli – 010 ja 425
Kuidas toimida?

1.Lihvimine – kuna tegemist on süvahooldusega, tuleb puidult maha lihvida hall kiht. Lihvida seni kuni halli kihi alt ilmub välja pruun puit. Sobiv liivapaberi karedus on P80.

2. Õlitamine – kõige püsivama tulemuse jaoks on ideaalne kasutada esmalt Osmo õli koodiga 010 ning katteks Osmo õli koodiga 425, mis annab puidule ka UV-kaitse. Enne õli pealekandmist tuleb õli purgis kindlasti hoolikalt läbi segada, et kõik ühendid oleksid hästi segunenud. Õli kanda puidu pinnale puhta svammi või fliislapiga. Jälgi kindlasti, et õli ei saaks liiga palju. Üleliigse õli puhul käi puit kuiva lapiga üle, et tulemus oleks ühtlane. Metallpindadele sattunud õli puhasta lapiga kohe. Kuivanud õli metallilt enam maha ei tule. Esimene kiht õli 010 – sisaldab värvipigmenti ning annab puidule tagasi sügava pruuni tooni.

Lase pargipingil enne uut õlitamist vähemalt 4 tundi kuivada.

Teine kiht õli 425 – on kerge pigmendiga ning sisaldab ka UV-kaitset, mis annab puidu pinnale pikaaegse kaitse.

Lase pingil enne kasutust vähemalt 4 tundi kuivada.

 

 

Et saadud tulemust hoida, jätka igal aastal kerge pesuga ja õlita puidupinda Osmo õli 010-ga nagu on kirjeldtud hooldusjuhendi esimeses punktis “kerge hooldus”.

 

Vaata meie videost, kui lihtne on pargipingi õlitamine: