Materjalid

Puit

Termotöödeldud saar

Termotöödeldud saare headus seisneb tema vastupidavuses, ilus, mõõtmete stabiilsuses, keskkonnasõbralikkuses ning kvaliteedis. Temas on säilinud iidse puidu soojus, olemus ja hing. Puitu, mis ei mädaneks ega hallitaks, mille mõõtmed ei muutuks ning mis oleks seejuures keskkonnasõbralik, on võimalik toota vaid termotöötlemise abil.

Termotöötlus on arvuti teel juhitav puidu kuumutamise protsess, mida viiakse läbi spetsiaalses kambris temperatuuril 210 °C. Kuumtöötlemisel muutub puidu rakuehitus – niiskus, bakterid ning happed viiakse puidust välja. Taoline toitainetevaene puit ei ole sobilik kasvulava seenhaigustele, mädanikele ja hallitusele.

Termotöötlus tagab väga pika kasutusea ning mõõtmete stabiilsuse. Ning mis peamine – kogu protsess on keemiavaba.

Troopiline puit

Troopiline puit on tihti välistingimustes eelistatud puidumaterjal just oma kvaliteedi, vastupidavuse ja stabiilsuse poolest. Lisaks oma tugevusele ja kvaliteedile on troopiline puit väga unikaalse välimusega. Töötlemata troopiline puit on värskena õrna roosakat tooni, muutudes ajajooksul hõbehalliks.

Meie valikus olev troopiline puit on alati FSC märgistusega.

 

Metall

Kuumtsingitud teras

Kuumtsinkimine on terase roostevastane töötlemine. Kuumtsinkimise käigus kaetakse tooted õhukese tsingikihiga. Kahjustamata tsingitud pind tagab tootele paljudeks aastateks roostevastase kaitse. Tsingi reageerimisel õhus sisalduva hapnikuga moodustub tsinkoksiid, mis reageerib õhus sisalduvate veemolekulidega, moodustades tsinkhüdroksiidi. Tsinkhüdroksiidi reageerimisel süsinikdioksiidiga tekib õhuke, läbilaskmatu, väga püsiv ja lahustumatu tuhm hall tsinkkarbonaadi kiht, mis katab selle alla jäävat tsingikihti väga tihedalt, takistades selle korrodeerumist.

Roostevaba teras

Roostevaba teras erineb tavalisest terasest kroomisisalduse poolest. Teras roostetab kokkupuutel õhu ja niiskusega. Raudoksiidi kiht (rooste) on aktiivne ja kiirendab korrosiooni. Roostevaba teras sisaldab piisavalt kroomi, mis moodustab passiivse kroomoksiidi kihi, takistades pinna roostetamist ja rooste levimist metalli sisestruktuuri.

Cor-ten teras

Cor-ten on ülitugev ehitusteras, millel on erakordne ilmastikukindlus. Cor-ten teras on peaaegu puhas süsinikteras, mida on vaid veidi legeerida, et tekitada selle pinnale paatinast kaitsekiht ilmastiku talumiseks. Paatinakiht on algselt punakaspruun (roostele sarnanev toon), muutudes aja jooksul tumedamaks. Tööstuslikes ja agressiivsemates keskkondades moodustub paatina terasele kiiremini ja tumeneb rohkem kui puhastes maakeskkondades. Kaitsev paatinakiht ei saa siiski tekkida, kui terase pind on pidevalt niiske või määrdunud. Pindade puhtana hoidmiseks piisab sageli vaid vihmasajust.

Anti-graffiti lakk

Pulbervärvitud toodete kena välimuse säilitamiseks ja hoolduskulude vähendamiseks võib välispinnale lisada täiendava kaitsekihi. Kõrvalefektina lisab lakk läiget, mistõttu valmistoote pind ei ole matt, olenemata valitud pulbervärvi tüübist. Anti-graffiti vahendiga lakkimise protsess toimub sarnaselt pulbervärvimisega. Lakk on polüuretaanipõhine ning selle töötlemisprotsessi käigus eraldub tõkestav aine. Selline lahendus on välja töötatud, võimaldamaks enamuse graffitivormide lihtsat ja kiiret eemaldamist ning seda soovitatakse kasutada kohtades, kus on kõrgendatud nõuded graffiti’le vastupidavuse osas. Tüüpilised kasutuskohad on näiteks rongis, trammis ja bussis kasutatavad tooted, bussiootepaviljonid, koolimööbel ja –vahendid, pargid ja linnamööbel, aiamööbel, teeviidad, aiad ja avalikud hooned.

Tüüp
Puhastusvahend
Emailvärv – pihustatav (sprei)
A, C, D
Veepõhine marker
O
Püsimarker
A, B, C, D, E
Huulepulk
O
Kingaviks
O
Tähis:
A
90% denatureeritud alkohol
B
denatureeritud alkoholi ja lahusti 1:1 segu
C
Atsetoon
D
Triklooretüleen
E
Tetraklooretaan
O
Hõõru puhta lapiga

Elastomeer

Elastomeerkate

Kahekomponendiline kõrgtehnoloogiline aromaatset polükarbamiidi/polüuretaani sisaldav pihustatav hübriidne elastomeersüsteem on seni peamiselt tööstuslikult kasutatud materjal, mille EXTERY on toonud linnamööblisektorisse. Apelsinikoort meenutava pinnasturktuuriga elastomeeri kasutatakse kriimustuste vältimiseks intensiivse kasutusega metallpindadel nagu paaditekid, veoauto kastikatted, sõidukite kaitserauad jms. See liitekohtadeta, hästi säiliva elastsusega ja suurepärase soojuskindlusega pinnakate väldib ka toodete roostetamist ning annab anti-graffiti kaitse. Oma huvitava struktuuriga sobib see ideaalselt ka metallist valmistatud disaintootedele täiendava kaitse andmiseks ja kasutajatele lisamugavuste pakkumiseks. Metallpingil istumine on külmal perioodil ebamugav, elastomeerikiht muudab pingi soojemaks. Elastomeeriga kaetud rattahoidja on kriimustustele vastupidavam ja samas väldib plastikulaadne pinnakate ka rattaraami kriimustamist.

Hooldusjuhendid:
Lae alla