Puit

Termotöödeldud saar

Täiusliku elukeskkonna valem koosneb olulistest detailidest. Extery on valinud oma pinkide puiduks termotöödelud saare puidu, mille headus seisneb tema vasupidavuses, ilus, mõõtmete stabiilsuses, keskkonnasõbralikkuses ning kvaliteedis. Temas on säilinud iidse puidu soojus, olemus ja hing.Puitu, mis ei mädaneks ega hallitaks, mille mõõtmed ei muutuks ning mis oleks seejuures keskkonnasõbralik, on võimalik toota vaid termotöötlemise abil.Termotöötlus on arvuti teel juhitav puidu kuumutamise protsess, mida viiakse läbi spetsiaalses kambris temperatuuril 210 °C. Kuumtöötlemisel muutub puidu rakuehitus – niiskus, bakterid ning happed viiakse puidust välja. Taoline toitainetevaene puit ei ole sobilik kasvulava seenhaigustele, mädanikele ja hallitusele. Termotöötlus tagab väga pika kasutusea ning mõõtmete stabiilsuse.Kogu protsess on keemiavaba.

Liimitud lehis

Sajandite jooksul on inimkond olnud tunnistajaks Siberi lehisest valmistatud ehitiste unikaalsele vastupidavusele. See kogemus on andnud põhjust nimetada Siberi lehist „igaviku puuks”.Extery kasutab liimitud lehist oma pingikollektsioonis just eelkõige tänu tema väga heale ilmastikutingimustele vastupidavusele, mis tuleneb tema erilisest vaigusisaldusest kaitstes puud niiskuse ja kahjurite eest.

METALL

Teras ja roostevaba teras

Roostevaba teras erineb terasest kroomisisalduse poolest. Teras roostetab kokkupuutel õhu ja niiskusega. Raudoksiidi kiht (rooste) on aktiivne ja kiirendab korrosiooni.Roostevaba teras sisaldab piisavalt kroomi, mis moodustab passiivse kroomoksiidi kihi, takistades pinna roostetamist ja rooste levimist metalli sisestruktuuri.

Tsinkimine

Tsinkimine on roostevastane töötlemine, mille käigus kaetakse tooted õhukese tsingikihiga. Kahjustamata tsingitud pind tagab tootele paljudeks aastateks roostevastase kaitse. Tsingi reageerimisel õhus sisalduva hapnikuga moodustub tsinkoksiid, mis reageerib õhus sisalduvate veemolekulidega, moodustades tsinkhüdroksiidi. Tsinkhüdroksiidi reageerimisel süsinikdioksiidiga tekib õhuke, läbilaskmatu, väga püsiv ja lahustumatu tuhm hall tsinkkarbonaadi kiht, mis katab selle alla jäävat tsingikihti väga tihedalt, takistades selle korrodeerumist.

Pulbervärvimine

Tsingitud pindade pulbervärvimine annab meie toodetele täiendava kaitse. Värviosakesed laetakse elektrostaatilise värvipüstoliga ja pihustatakse värvitavale detailile, mis seejärel paigutatakse kõvenemisahju, kus pulbriosakesed sulavad ja moodustavad ühtlase tugeva kihi.Pinna tsinkimine kombineerituna pulbervärvimisega tagab kõrgetasemelise esteetilise viimistluse, suurepärased mehaanilised omadused ja vastupidavuse korrosioonile. Värv kaitseb tsingitud pinda väliste kahjustuste eest, andes samas toodetele ka atraktiivse välimuse. Pinnaviimistlus pakub valikuid kõrgläikelisest tuhmi matini.

Anti-graffiti lakk

Pulbervärvitud toodete kena välimuse säilitamiseks ja hoolduskulude vähendamiseks võib välispinnale lisada täiendava kaitsekihi. Kõrvalefektina lisab lakk läiget, mistõttu valmistoote pind ei ole matt, olenemata valitud pulbervärvi tüübist.Anti-graffiti vahendiga lakkimise protsess toimub sarnaselt pulbervärvimisega. Lakk on polüuretaanipõhine ning selle töötlemisprotsessi käigus eraldub tõkestav aine.Selline lahendus on välja töötatud, võimaldamaks enamuse graffitivormide lihtsat ja kiiret eemaldamist ning seda soovitatakse kasutada kohtades, kus on kõrgendatud nõuded graffiti’le vastupidavuse osas. Tüüpilised kasutuskohad on näiteks rongis, trammis ja bussis kasutatavad tooted, bussiootepaviljonid, koolimööbel ja –vahendid, pargid ja linnamööbel, aiamööbel, teeviidad, aiad ja avalikud hooned.

Anti- graffiti kattega toote puhastamine

TüüpPuhastusvahend
Emailvärv – pihustatav (sprei)A, C, D
Veepõhine markerO
PüsimarkerA, B, C, D, E
HuulepulkO
KingaviksO
Legend
  • A - 90% denatureeritud alkohol
  • B - denatureeritud alkoholi ja lahusti 1:1 segu
  • C - Atsetoon
  • D - Triklooretüleen
  • E - Tetraklooretaan
  • O - Hõõru puhta lapiga

Elastomeer

Kahekomponendiline kõrgtehnoloogiline aromaatset polükarbamiidi/polüuretaani sisaldav pihustatav hübriidne elastomeersüsteem on seni peamiselt tööstuslikult kasutatud materjal, mille EXTERY on toonud linnamööblisektorisse.Apelsinikoort meenutava pinnasturktuuriga elastomeeri kasutatakse kriimustuste vältimiseks intensiivse kasutusega metallpindadel nagu paaditekid, veoauto kastikatted, sõidukite kaitserauad jms. See liitekohtadeta, hästi säiliva elastsusega ja suurepärase soojuskindlusega pinnakate väldib ka toodete roostetamist ning annab anti-graffiti kaitse.Oma huvitava struktuuriga sobib see ideaalselt ka metallist valmistatud disaintootedele täiendava kaitse andmiseks ja kasutajatele lisamugavuste pakkumiseks. Metallpingil istumine on külmal perioodil ebamugav, elastomeerikiht muudab pingi soojemaks. Elastomeeriga kaetud rattahoidja on kriimustustele vastupidavam ja samas väldib plastikulaadne pinnakate ka rattaraami kriimustamist.

Tutvu meie toodetega

EXTERY loob tänavamööblit / linnamööblit / avaliku ruumi mööblit välitingimustesse.